1638

Soproni Városi Ki Mit Tud 2016

17. alkalommal tartották meg a fiatal tehetségeknek szóló rendezvényt

Változatos és színvonalas produkciókkal mutatkoztak be az ifjú tehetségek a soproni Városi Ki Mit Tud-on április 16-án, a Liszt-központban. 8 soproni iskolából és Nagycenkről, Ágfalváról, Kópházáról, Sopronkövesdről is érkeztek diákok a rendezvényre, összesen 51 produkciót mutattak be a gyerekek.

Idén is kilenc kategóriában bizonyíthattak a résztvevők, a legnépszerűbb kategóriák a vers és a modern tánc voltak: a jelentkezők több, mint fele ezekben a műfajokban mutatkozott be. Délelőtt a tánc, a hangszeres zene és az ének kategóriák fellépői léptek színpadra, produkcióikat Margittai Endréné ének-zene pedagógus, az Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola oktatója, Schárfy Zoltánné Halmos Erika, a Horváth József Alapfokú Művészetoktatási Intézmény zongoratanára, Sárdy Barbara előadóművész és hangképző tanár, a Soproni Petőfi Színház korrepetitora, valamint Németh József táncpedagógus, a Sopron Városi Mazsorett Csoport művészeti vezetője értékelte.

Délután vers, próza és színjátszás kategóriákban mutatkoztak be a diákok. A produkciókat Szekeres Kriszta címzetes főiskolai docens, retorika-tanár, filmkészítő, filmrendező, Betuker Botond, a dESZKa Társulat vezetője, valamint Molnár Anikó és Savanyu Gergely, a Soproni Petőfi Színház színművészei és színitanodájának tanárai zsűrizték.

A 7-14 éves korosztálynak meghirdetett Városi Ki Mit Tud-ot 2000-ben hívták életre azzal a céllal, hogy lehetőséget adjanak a városban és környékén élő fiatal tehetségek bemutatkozására.

A XVII. Városi Ki Mit Tud helyezettjei:

Aerobic kategória:
I. Szanati Noémi (Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola)
II. Boros Alíz, Grubits Lili (Nakovich Mihály Általános Iskola, Kópháza)

Modern Tánc:
I. Márkus Gréta, Németh István Armand (Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola és Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola)
II. Soós Vivien (Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola)
III. Hujber Hanna, Rasmussen Dávid (Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola)

Hangszeres zene:
I. Kövirózsa Ifjúsági Citerazenekar (Sopronkövesdi Általános Iskola)
II. Gaudette együttes (Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola Gimnázium és Kollégium)
III. Szalai Balázs (Nakovich Mihály Általános Iskola, Kópháza)

Ének:
I. Gesztenyevirág Kamarakórus (Ágfalvi Váci Mihály Általános Iskola)
II. Kis kövirózsák Énekegyüttes (Sopronkövesdi Általános Iskola)
III. Élő Csenge (Széchenyi István Általános Iskola, Nagycenk)

Csoportos produkciók legjobbja:
Flóra Kör (Soproni Kozmutza Flóra Általános Iskola és Speciális Szakiskola)

Közönség díjazott:
Kis kövirózsák Énekegyüttes (Sopronkövesdi Általános Iskola)

Vers:
I. Rimmel Botond (Lackner Kristóf Általános Iskola)
II. Göblyös Márk (Soproni Kozmutza Flóra Általános Iskola és Speciális Szakiskola)
III. Uzoni Eliot (Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola)

Próza:
I. Kakuk Ramóna (Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola)
II. Grubits Flóra (Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola)
III. Horváth Márk (Soproni Kozmutza Flóra Általános Iskola és Speciális Szakiskola)

Színjátszás:
I. Tóth Antal EGYMI – „A szabadság hajnala”
II. Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola 6. c. osztálya (Fazekas Mihály: Lúdas Matyi feldolgozása)

Egyéb kategória díjazott:
Aszódi Réka – bűvész (Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola Gimnázium és Kollégium)

Csoportos produkciók legjobbja: Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola 6. c. osztálya (Fazekas Mihály: Lúdas Matyi feldolgozása)

Közönségdíjazott: Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola 6. c. osztálya (Fazekas Mihály: Lúdas Matyi feldolgozása)

Pro Kultúra Sopron


2016.04.20